PA0511.221NLT
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
PA0511.221NLT
Manufacturer: Pulse Electronics Power In Stock 0 pcs
Datasheet: PA0511.221NLT
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 220NH 25A 0.39 MOHM Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Series
PA0511NL
Ratings
Features
Q @ Freq
Packaging
Digi-Reel®
Shielding
Shielded
Tolerance
±20%
Inductance
220nH
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Material - Core
Size / Dimension
0.402" L x 0.276" W (10.20mm x 7.00mm)
DC Resistance (DCR)
0.39mOhm
Current - Saturation
33A
Current Rating (Amps)
25A
Height - Seated (Max)
0.195" (4.96mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C