PE-0201CC330JTT
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
PE-0201CC330JTT
Manufacturer: Pulse Electronics Network In Stock 0 pcs
Datasheet: PE-0201CC330JTT
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 33NH 110MA 1.47 OHM Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Multilayer
Series
0201CC
Ratings
Q @ Freq
4 @ 100MHz
Packaging
Digi-Reel®
Shielding
Unshielded
Tolerance
±5%
Inductance
33nH
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Material - Core
Ceramic
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
DC Resistance (DCR)
1.47Ohm Max
Current - Saturation
Current Rating (Amps)
110mA
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)
Operating Temperature
Supplier Device Package
0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant
1.7GHz
Inductance Frequency - Test
100MHz