CM150DU-24NFH
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
CM150DU-24NFH
Manufacturer: Powerex, Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: CM150DU-24NFH
Product Category: Transistors - IGBTs - Modules Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: IGBT MOD DUAL 1200V 150A NFH SER Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Input
Standard
Series
IGBTMOD™
IGBT Type
Part Status
Obsolete
Power - Max
650W
Configuration
Half Bridge
Mounting Type
Chassis Mount
NTC Thermistor
No
Package / Case
Module
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package
Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
6.5V @ 15V, 150A
Current - Collector (Ic) (Max)
150A
Input Capacitance (Cies) @ Vce
24nF @ 10V
Current - Collector Cutoff (Max)
1mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1200V