NBB20-L2-A2-V1
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
NBB20-L2-A2-V1
Manufacturer: Pepperl+Fuchs, Inc. In Stock 8 pcs
Datasheet: NBB20-L2-A2-V1
Product Category: Proximity Sensors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: INDUCTIVE SEN 22MM PNP $99.64
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
Indicator
LED
Shielding
Unshielded
Output Type
PNP-NC/NO, 4-Wire
Part Status
Active
Sensor Type
Inductive
Package / Case
Module
Material - Body
Polyamide (PA)
Sensing Distance
0.787" (20mm)
Voltage - Supply
10V ~ 30V
Termination Style
Connector
Ingress Protection
IP69K
Response Frequency
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C