ERZ-V07D221
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
ERZ-V07D221
Manufacturer: Panasonic Electronic Components In Stock 27 pcs
Datasheet: ERZ-V07D221
Product Category: TVS - Varistors, MOVs Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: VARISTOR 220V 1.75KA DISC 7MM $0.4
Energy
19J
Package / Case
Disc 7mm
Current - Surge
1.75kA
Maximum AC Volts
140V
Maximum DC Volts
180V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
242V
Varistor Voltage (Min)
198V
Varistor Voltage (Typ)
220V
Capacitance @ Frequency
190pF @ 1kHz