ERZ-E11A112CS
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
ERZ-E11A112CS
Manufacturer: Panasonic Electronic Components In Stock 0 pcs
Datasheet: ERZ-E11A112CS
Product Category: TVS - Varistors, MOVs Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: VARISTOR 1.1KV 5KA DISC 13MM $0.18
Energy
310J
Package / Case
Disc 13mm
Current - Surge
5kA
Maximum AC Volts
680V
Maximum DC Volts
895V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
1.21kV
Varistor Voltage (Min)
990V
Varistor Voltage (Typ)
1.1kV
Capacitance @ Frequency
200pF @ 1kHz