ERZ-E07A361CS
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
ERZ-E07A361CS
Manufacturer: Panasonic Electronic Components In Stock 0 pcs
Datasheet: ERZ-E07A361CS
Product Category: TVS - Varistors, MOVs Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: VARISTOR 360V 2.5KA DISC 9MM $0.1
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Energy
50J
Series
ZNR®
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Disc 9mm
Current - Surge
2.5kA
Maximum AC Volts
230V
Maximum DC Volts
300V
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
396V
Varistor Voltage (Min)
324V
Varistor Voltage (Typ)
360V
Capacitance @ Frequency
260pF @ 1kHz