ERB-RE1R25V
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
ERB-RE1R25V
Manufacturer: Panasonic Electronic Components In Stock 10936 pcs
Datasheet: ERB-RE1R25V
Product Category: Fuses Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FUSE BOARD MNT 1.25A 32VDC 0603 Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Color
Series
ERB-RE
Approvals
cUL, UL
Fuse Type
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Response Time
Fast Blow
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W x 0.025" H (1.60mm x 0.81mm x 0.63mm)
DC Cold Resistance
0.094 Ohms
Voltage Rating - DC
32V
Current Rating (Amps)
1.25A
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage
50A