ECS-F1AE225K
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
ECS-F1AE225K
Manufacturer: Panasonic Electronic Components In Stock 0 pcs
Datasheet: ECS-F1AE225K
Product Category: Tantalum Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP TANT 2.2UF 20% 10V RADIAL Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Conformal Coated
Series
EF
Features
General Purpose
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Capacitance
2.2µF
Part Status
Obsolete
Failure Rate
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Voltage - Rated
10V
Lifetime @ Temp.
Size / Dimension
0.130" Dia (3.30mm)
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C