HHR-330AHT
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
HHR-330AHT
Manufacturer: Panasonic - BSG In Stock 0 pcs
Datasheet: HHR-330AHT
Product Category: Batteries Rechargeable (Secondary) Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: BATTERY NIMH 1.2V 3.2AH L-FAT A Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
HHR
Weight
60.33g
Capacity
3.2Ah
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Shipping Info
Discharge Rate
640mA
Voltage - Rated
1.2V
Size / Dimension
Battery Cell Size
L-Fat A
Battery Chemistry
Nickel Metal Hydride
Termination Style
Solder Tab
Standard Charge Time
16Hrs
Standard Charge Current
330mA