AI-4228-P-FP250-R
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
AI-4228-P-FP250-R
Manufacturer: PUI Audio, Inc. In Stock 61 pcs
Datasheet: AI-4228-P-FP250-R
Product Category: Alarms, Buzzers, and Sirens Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
AI
Ratings
Duration
3 PPS
Approvals
cUL, UL
Frequency
2.8kHz
Packaging
Bulk
Input Type
AC, DC
Technology
Piezo
Part Status
Active
Termination
Screw Terminal, Quick Connect Tab - 0.256" (6.50mm)
Mounting Type
Panel Mount
Port Location
Top
Voltage Range
60 ~ 250V
Operating Mode
Pulse, Fast
Voltage - Rated
220V
Current - Supply
18mA
Driver Circuitry
Indicator, Internally Driven
Size / Dimension
1.673" Dia (42.50mm)
Height - Seated (Max)
1.673" (42.50mm)
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Sound Pressure Level (SPL)
94dB @ 220V, 10cm