PSA15R-075P
| Manufacturer: | PHIHONG USA |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | PSA15R-075P | ||
| Product Category: | AC DC Desktop, Wall Adapters | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | AC/DC WALL MOUNT ADPTR 7.5V 15W | Inquiry | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Form
- Wall Mount (Class II)
- Series
- PSA15R (15W)
- Weight
- 0.32 lb (145.15 g)
- Approvals
- cULus
- Efficiency
- Level IV
- Input Type
- Multi-Blade (Sold Separately)
- Cord Length
- 72.83" (1.85m)
- Part Status
- Obsolete
- Applications
- ITE (Commercial)
- Polarization
- Positive Center
- Power (Watts)
- 16W
- Input Connector
- Multi-Blade
- Region Utilized
- International
- Voltage - Input
- 90 ~ 264 VAC
- Output Connector
- Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
- Size / Dimension
- 2.82" L x 1.97" W x 1.31" H (71.7mm x 50.0mm x 33.2mm)
- Voltage - Output
- 7.5V
- Operating Temperature
- 0°C ~ 40°C
- Current - Output (Max)
- 2.14A
- No Load Power Consumption
- 500mW (Max)