OD9225-12MSS
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
OD9225-12MSS
Manufacturer: Orion Fans In Stock 0 pcs
Datasheet: OD9225-12MSS
Product Category: DC Brushless Fans (BLDC) Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FAN AXIAL 92.5X25MM 12VDC WIRE $4.54
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
RPM
Noise
Width
25.00mm
Series
OD9225
Weight
Air Flow
Fan Type
Tubeaxial
Features
Approvals
cURus, TUV
Part Status
Active
Termination
2 Wire Leads
Bearing Type
Sealed Sleeve
Voltage Range
Static Pressure
Voltage - Rated
12VDC
Lifetime @ Temp.
Material - Blade
Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Material - Frame
Size / Dimension
Square - 92.5mm L x 92.5mm H