G3VM-351D
| Manufacturer: | Omron Electronics Inc-EMC Div |
In Stock 3875 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | G3VM-351D | ||
| Product Category: | Solid State Relays | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | $2.2 | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Series
- G3VM
- Circuit
- SPST-NO (1 Form A)
- Packaging
- Tube
- Output Type
- AC, DC
- Part Status
- Active
- Load Current
- 120mA
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 4-SMD (0.300", 7.62mm)
- Voltage - Load
- 0V ~ 350V
- Voltage - Input
- 1.15VDC
- Termination Style
- Gull Wing
- Supplier Device Package
- 4-SMD
- On-State Resistance (Max)
- 50 Ohms