LO T67K-L1M2-24-Z
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
LO T67K-L1M2-24-Z
Manufacturer: OSRAM Opto Semiconductors, Inc. In Stock 5011 pcs
Datasheet: LO T67K-L1M2-24-Z
Product Category: LED Indication - Discrete Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: LED ORANGE CLEAR 2PLCC SMD Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Color
Orange
Series
TOPLED®
Features
Lens Size
2.40mm Dia
Packaging
Digi-Reel®
Lens Color
Colorless
Lens Style
Round with Flat Top
Part Status
Active
Height (Max)
2.10mm
Configuration
Standard
Mounting Type
Surface Mount
Viewing Angle
120°
Current - Test
2mA
Package / Case
2-PLCC
Size / Dimension
3.20mm L x 2.80mm W
Lens Transparency
Clear
Wavelength - Peak
610nm
Millicandela Rating
19.6mcd
Wavelength - Dominant
606nm
Supplier Device Package
2-PLCC
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
1.8V