LCW W5SM-JYKZ-4J8K-0-350-R18-Z
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
LCW W5SM-JYKZ-4J8K-0-350-R18-Z
Manufacturer: OSRAM Opto Semiconductors, Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: LCW W5SM-JYKZ-4J8K-0-350-R18-Z
Product Category: LED Lighting - White Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Color
White, Neutral
Series
Golden DRAGON®
CCT (K)
4500K
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Not For New Designs
Current - Max
1A
Mounting Type
Surface Mount
Viewing Angle
120°
Current - Test
350mA
Package / Case
2-SMD, Gull Wing Exposed Pad
Size / Dimension
0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Supplier Device Package
SMD
CRI (Color Rendering Index)
80
Flux @ 25°C, Current - Test
82lm (52lm ~ 112lm)
Flux @ 85°C, Current - Test
Lumens/Watt @ Current - Test
73 lm/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
3.2V
Thermal Resistance of Package
6.5°C/W