GW SBLMA1.EM-GTHP-XX38-L1N2-65-R18
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
Manufacturer: OSRAM Opto Semiconductors, Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: GW SBLMA1.EM-GTHP-XX38-L1N2-65-R18
Product Category: LED Lighting - White Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: LED DURIS S2 WARM WHT 2700K Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Color
White, Warm
Series
DURIS® S 2
CCT (K)
2700K
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Obsolete
Current - Max
150mA
Mounting Type
Surface Mount
Viewing Angle
150°
Current - Test
65mA
Package / Case
0806 (2016 Metric)
Size / Dimension
0.081" L x 0.061" W (2.05mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)
Supplier Device Package
2016
CRI (Color Rendering Index)
80
Flux @ 25°C, Current - Test
27lm (24lm ~ 30lm)
Flux @ 85°C, Current - Test
Lumens/Watt @ Current - Test
143 lm/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.9V
Thermal Resistance of Package
30°C/W