GW P9LT31.EM-PSPU-XX54-1-150-R18
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
Manufacturer: OSRAM Opto Semiconductors, Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: GW P9LT31.EM-PSPU-XX54-1-150-R18
Product Category: LED Lighting - White Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: LED DURIS S8 NEU WHT 4500K Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Color
White, Neutral
Series
DURIS® S 8
CCT (K)
4500K
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Obsolete
Current - Max
200mA
Mounting Type
Surface Mount
Viewing Angle
120°
Current - Test
150mA
Package / Case
2020 (5050 Metric)
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Supplier Device Package
SMD
CRI (Color Rendering Index)
80
Flux @ 25°C, Current - Test
637lm (563lm ~ 710lm)
Flux @ 85°C, Current - Test
Lumens/Watt @ Current - Test
137 lm/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
31V
Thermal Resistance of Package
4.1°C/W