GW CSSRM1.BM-LUMQ-XX57-1-700-R18
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
Manufacturer: OSRAM Opto Semiconductors, Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: GW CSSRM1.BM-LUMQ-XX57-1-700-R18
Product Category: LED Lighting - White Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Color
White, Warm
Series
OSLON® Square
CCT (K)
3000K
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Current - Max
1.8A
Mounting Type
Surface Mount
Viewing Angle
120°
Current - Test
700mA
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)
0.077" (1.95mm)
Supplier Device Package
SMD
CRI (Color Rendering Index)
90
Flux @ 25°C, Current - Test
Flux @ 85°C, Current - Test
187lm (164lm ~ 210lm)
Lumens/Watt @ Current - Test
95 lm/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.8V