SMDA24CDR2G
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
SMDA24CDR2G
Manufacturer: ON Semiconductor In Stock 0 pcs
Datasheet: SMDA24CDR2G
Product Category: TVS - Diodes Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: TVS DIODE 24VWM 55VC 8SOIC Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Zener
Series
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Obsolete
Applications
General Purpose
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Base Part Number
SMDA*C
Power - Peak Pulse
300W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
4
Capacitance @ Frequency
50pF @ 1MHz
Supplier Device Package
8-SOIC
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
55V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V (Max)
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5A (8/20µs)