NLX2G14CMUTCG
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
NLX2G14CMUTCG
Manufacturer: ON Semiconductor In Stock 2548 pcs
Datasheet: NLX2G14CMUTCG
Product Category: Logic - Gates and Inverters Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: IC INVERTER SCHMITT 2CH 6UDFN Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
MiniGate™
Features
Schmitt Trigger
Packaging
Digi-Reel®
Logic Type
Inverter
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
6-UFDFN
Base Part Number
NLX2G14
Number of Inputs
2
Voltage - Supply
1.65V ~ 5.5V
Logic Level - Low
0.2V ~ 1.2V
Logic Level - High
1.4V ~ 3.6V
Number of Circuits
2
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package
6-UDFN (1x1)
Current - Quiescent (Max)
1µA
Current - Output High, Low
32mA, 32mA
Max Propagation Delay @ V, Max CL
4.9ns @ 5V, 50pF