NCP1013AP100G
| Manufacturer: | ON Semiconductor |
In Stock 476 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | NCP1013AP100G | ||
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Series
- Topology
- Flyback
- Packaging
- Tube
- Duty Cycle
- 67%
- Part Status
- Active
- Mounting Type
- Through Hole
- Power (Watts)
- 19W
- Package / Case
- 8-DIP (0.300", 7.62mm), 7 Leads
- Base Part Number
- NCP1013
- Control Features
- Fault Protection
- Over Load, Over Temperature, Over Voltage
- Output Isolation
- Isolated
- Internal Switch(s)
- Yes
- Voltage - Breakdown
- 700V
- Frequency - Switching
- 100kHz
- Operating Temperature
- -40°C ~ 150°C (TJ)
- Supplier Device Package
- 7-DIP
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 8.5V ~ 10V