MM3Z18VT1G
| Manufacturer: | ON Semiconductor |
In Stock 130952 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | MM3Z18VT1G | ||
| Product Category: | Diodes - Zener - Single | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | DIODE ZENER 18V 300MW SOD323 | Inquiry | |
- Tolerance
- ±6%
- Power - Max
- 300mW
- Base Part Number
- MM3Z18
- Impedance (Max) (Zzt)
- 45 Ohms
- Operating Temperature
- -65°C ~ 150°C
- Voltage - Zener (Nom) (Vz)
- 18V
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 50nA @ 12.6V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 900mV @ 10mA