MM3Z12VST1G
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
MM3Z12VST1G
Manufacturer: ON Semiconductor In Stock 31716 pcs
Datasheet: MM3Z12VST1G
Product Category: Diodes - Zener - Single Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DIODE ZENER 12V 300MW SOD323 Inquiry
Packaging
Digi-Reel®
Tolerance
±2%
Part Status
Active
Power - Max
300mW
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
SC-76, SOD-323
Base Part Number
MM3Z12
Impedance (Max) (Zzt)
25 Ohms
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package
SOD-323
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
12V
Current - Reverse Leakage @ Vr
100nA @ 8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900mV @ 10mA