74F132SJX
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
74F132SJX
Manufacturer: ON Semiconductor In Stock 0 pcs
Datasheet: 74F132SJX
Product Category: Logic - Gates and Inverters Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: IC GATE NAND SCHMITT 4CH 14SOP Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
74F
Features
Schmitt Trigger
Packaging
Tape & Reel (TR)
Logic Type
NAND Gate
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
14-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Base Part Number
74F132
Number of Inputs
2
Voltage - Supply
4.5V ~ 5.5V
Logic Level - Low
1.1V
Logic Level - High
2V
Number of Circuits
4
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Supplier Device Package
14-SOP
Current - Output High, Low
1mA, 20mA
Max Propagation Delay @ V, Max CL
12.5ns @ 5V, 50pF