ST32ETA202
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
ST32ETA202
Manufacturer: Nidec Copal Electronics In Stock 12067 pcs
Datasheet: ST32ETA202
Product Category: Trimmer Potentiometers Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: TRIMMER 2K OHM 0.125W J LEAD TOP Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
ST-32
Packaging
Digi-Reel®
Tolerance
±20%
Resistance
2 kOhms
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Adjustment Type
Top Adjustment
Number of Turns
1
Size / Dimension
Square - 0.134" L x 0.134" W x 0.079" H (3.40mm x 3.40mm x 2.00mm)
Termination Style
J Lead
Resistive Material
Cermet
Temperature Coefficient
±100ppm/°C