QYX1H334KTP
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
QYX1H334KTP
Manufacturer: Nichicon In Stock 124 pcs
Datasheet: QYX1H334KTP
Product Category: Film Capacitors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CAP FILM 0.33UF 10% 50VDC RADIAL $1.05
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
QYX
Ratings
Features
Packaging
Bulk
Tolerance
±10%
Capacitance
0.33µF
Part Status
Active
Termination
PC Pins
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Size / Dimension
0.492" L x 0.315" W (12.50mm x 8.00mm)
Dielectric Material
Polyester
Voltage Rating - AC
Voltage Rating - DC
50V
Height - Seated (Max)
0.630" (16.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C