BZX84W-C36F
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
BZX84W-C36F
Manufacturer: Nexperia USA Inc. In Stock 10000 pcs
Datasheet: BZX84W-C36F
Product Category: Diodes - Zener - Single Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: BZX84W-C36/SOT323/SC-70 Inquiry
Packaging
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Power - Max
275mW
Package / Case
SC-70, SOT-323
Impedance (Max) (Zzt)
90 Ohms
Operating Temperature
150°C (TJ)
Supplier Device Package
SC-70
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
36V
Current - Reverse Leakage @ Vr
50nA @ 25.2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900mV @ 10mA