NHD-4.3-480272MB-ASXV-T
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
NHD-4.3-480272MB-ASXV-T
Manufacturer: Newhaven Display, Intl. In Stock 49 pcs
Datasheet: NHD-4.3-480272MB-ASXV-T
Product Category: Display Modules - LCD, OLED, Graphic Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: 4.3" MOUNTABLE MVA RES TOUCH $45.75
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
Dot Size
Backlight
LED - White
Dot Pitch
Interface
Parallel, 24-Bit (RGB)
Dot Pixels
480 x 272
Part Status
Active
Touchscreen
Resistive
Display Mode
Transmissive
Display Type
TFT - Color
Viewing Area
95.04mm W x 53.86mm H
Graphics Color
Red, Green, Blue (RGB)
Background Color
Diagonal Screen Size
4.3" (109.22mm)