MSC8151TAG1000B
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
MSC8151TAG1000B
Manufacturer: NXP USA Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: MSC8151TAG1000B
Product Category: Embedded - DSP (Digital Signal Processors) Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: IC DSP 1X 1GHZ SC3850 783FCBGA Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
SC3850 Single Core
Series
StarCore
Interface
Ethernet, I²C, PCI, RGMII, Serial RapidIO, SGMII, SPI, UART/USART
Packaging
Tray
Clock Rate
1GHz
On-Chip RAM
576kB
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - I/O
2.50V
Package / Case
783-BBGA, FCBGA
Voltage - Core
1.00V
Non-Volatile Memory
ROM (96 kB)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TJ)