MPC860TVR50D4
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
MPC860TVR50D4
Manufacturer: NXP USA Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: MPC860TVR50D4
Product Category: Embedded - Microprocessors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: IC MPU MPC8XX 50MHZ 357BGA $90.73
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
USB
SATA
Speed
50MHz
Series
MPC8xx
Ethernet
10Mbps (4), 10/100Mbps (1)
Packaging
Tray
Part Status
Not For New Designs
Voltage - I/O
3.3V
Core Processor
MPC8xx
Package / Case
357-BBGA
RAM Controllers
DRAM
Base Part Number
MPC860
Co-Processors/DSP
Communications; CPM
Security Features
Additional Interfaces
HDLC/SDLC, I²C, IrDA, PCMCIA, SPI, TDM, UART/USART
Graphics Acceleration
No
Operating Temperature
0°C ~ 95°C (TA)