MPC860DTCVR66D4
| Manufacturer: | NXP USA Inc. |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | MPC860DTCVR66D4 | ||
| Product Category: | Embedded - Microprocessors | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | IC MPU MPC8XX 66MHZ 357BGA | $96.32 | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- USB
- SATA
- Speed
- 66MHz
- Series
- MPC8xx
- Ethernet
- 10Mbps (2), 10/100Mbps (1)
- Packaging
- Tray
- Part Status
- Not For New Designs
- Voltage - I/O
- 3.3V
- Core Processor
- MPC8xx
- Package / Case
- 357-BBGA
- RAM Controllers
- DRAM
- Base Part Number
- MPC860
- Co-Processors/DSP
- Communications; CPM
- Security Features
- Additional Interfaces
- HDLC/SDLC, I²C, IrDA, PCMCIA, SPI, TDM, UART/USART
- Graphics Acceleration
- No
- Operating Temperature
- -40°C ~ 95°C (TA)