MPC857TCVR80B
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
MPC857TCVR80B
Manufacturer: NXP USA Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: MPC857TCVR80B
Product Category: Embedded - Microprocessors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: IC MPU MPC8XX 80MHZ 357BGA Inquiry
Speed
80MHz
Series
MPC8xx
Ethernet
10Mbps (1), 10/100Mbps (1)
Voltage - I/O
3.3V
Core Processor
MPC8xx
Package / Case
357-BBGA
RAM Controllers
DRAM
Base Part Number
MPC857
Additional Interfaces
HDLC/SDLC, I²C, IrDA, PCMCIA, SPI, TDM, UART/USART
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C (TA)