MPC8560VT667LB
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
MPC8560VT667LB
Manufacturer: NXP USA Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: MPC8560VT667LB
Product Category: Embedded - Microprocessors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: IC MPU MPC85XX 667MHZ 783FCBGA Inquiry
Speed
667MHz
Series
MPC85xx
Ethernet
10/100/1000Mbps (2)
Voltage - I/O
2.5V, 3.3V
Core Processor
PowerPC e500
Package / Case
784-BBGA, FCBGA
RAM Controllers
DDR, SDRAM
Base Part Number
MPC8560
Additional Interfaces
I²C, PCI, RapidIO, SPI, TDM, UART
Operating Temperature
0°C ~ 105°C (TA)