MPC852TCZT80A
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
MPC852TCZT80A
Manufacturer: NXP USA Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: MPC852TCZT80A
Product Category: Embedded - Microprocessors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: IC MPU MPC8XX 80MHZ 256BGA Inquiry
Speed
80MHz
Series
MPC8xx
Ethernet
10Mbps (1)
Voltage - I/O
3.3V
Core Processor
MPC8xx
Package / Case
256-BBGA
RAM Controllers
DRAM
Base Part Number
MPC852
Additional Interfaces
HDLC/SDLC, PCMCIA, SPI, UART
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (TA)