MPC850DECZQ50BU
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
MPC850DECZQ50BU
Manufacturer: NXP USA Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: MPC850DECZQ50BU
Product Category: Embedded - Microprocessors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: IC MPU MPC8XX 50MHZ 256BGA Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
USB
USB 1.x (1)
SATA
Speed
50MHz
Series
MPC8xx
Ethernet
10Mbps (1)
Packaging
Tray
Part Status
Obsolete
Voltage - I/O
3.3V
Core Processor
MPC8xx
Package / Case
256-BBGA
RAM Controllers
DRAM
Base Part Number
MPC850
Co-Processors/DSP
Communications; CPM
Security Features
Additional Interfaces
HDLC/SDLC, I²C, IrDA, PCMCIA-ATA, TDM, UART/USART
Graphics Acceleration
No
Operating Temperature
-40°C ~ 95°C (TA)