DSPB56362AG120
| Manufacturer: | NXP USA Inc. |
In Stock 114 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | DSPB56362AG120 | ||
| Description: | IC DSP 24BIT AUD 120MHZ 144-LQFP | $20.46 | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Type
- Audio Processor
- Series
- DSP56K/Symphony
- Interface
- Host Interface, I²C, SAI, SPI
- Packaging
- Tray
- Clock Rate
- 120MHz
- On-Chip RAM
- 42kB
- Part Status
- Not For New Designs
- Mounting Type
- Surface Mount
- Voltage - I/O
- 3.30V
- Package / Case
- 144-LQFP
- Voltage - Core
- 3.30V
- Base Part Number
- DSPB56362
- Non-Volatile Memory
- ROM (126 kB)
- Operating Temperature
- 0°C ~ 70°C (TA)