TMS32C6711DGDPA167
| Manufacturer: | NA |
In Stock 1061 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | TMS32C6711DGDPA167 | ||
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Type
- Floating Point
- Series
- TMS320C67x
- Interface
- Host Interface, McBSP
- Packaging
- Tray
- Clock Rate
- 167MHz
- On-Chip RAM
- 72kB
- Surface Mount
- Voltage - I/O
- 3.30V
- Package / Case
- 272-BBGA
- Voltage - Core
- 1.26V
- Base Part Number
- TMS320C6711D
- Non-Volatile Memory
- External
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C (TC)