SN74LVC1G175DBVR
| Manufacturer: | NA |
In Stock 2813 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | SN74LVC1G175DBVR | ||
| Product Category: | Logic - Flip Flops | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | IC FF D-TYPE SNGL 1BIT SOT23-6 | Inquiry | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Type
- D-Type
- Series
- 74LVC
- Function
- Reset
- Packaging
- Digi-Reel®
- Output Type
- Non-Inverted
- Part Status
- Active
- Trigger Type
- Positive Edge
- Package / Case
- SOT-23-6
- Clock Frequency
- 175MHz
- Base Part Number
- 74LVC1G175
- Voltage - Supply
- 1.65V ~ 5.5V
- Input Capacitance
- 3pF
- Number of Elements
- 1
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Current - Quiescent (Iq)
- 10µA
- Current - Output High, Low
- 32mA, 32mA
- Number of Bits per Element
- 1
- Max Propagation Delay @ V, Max CL
- 5ns @ 5V, 50pF