LMV7275MGX
| Manufacturer: | NA |
In Stock 2358 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | LMV7275MGX | ||
| Product Category: | Linear - Comparators | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | IC COMP SGL 1.8V R-R INPT SC70-5 | Inquiry | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Type
- General Purpose
- Series
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Hysteresis
- Output Type
- CMOS, Open-Drain, Rail-to-Rail
- Part Status
- Obsolete
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
- Base Part Number
- LMV7275
- CMRR, PSRR (Typ)
- 78dB CMRR, 80dB PSRR
- Number of Elements
- 1
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Current - Output (Typ)
- Propagation Delay (Max)
- 2.1µs
- Supplier Device Package
- SC-70-5
- Current - Quiescent (Max)
- 14µA
- Current - Input Bias (Max)
- 0.01µA @ 5V
- Voltage - Input Offset (Max)
- 4mV @ 5V
- Voltage - Supply, Single/Dual (±)
- 1.8V ~ 5.5V, ±0.9V ~ 2.75V