LQW18AS51NJ0ZD
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
LQW18AS51NJ0ZD
Manufacturer: Murata Electronics In Stock 8000 pcs
Datasheet: LQW18AS51NJ0ZD
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 51NH 600MA 270 MOHM Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Wirewound
Series
LQW18
Ratings
AEC-Q200
Q @ Freq
35 @ 200MHz
Packaging
Digi-Reel®
Shielding
Unshielded
Tolerance
±5%
Inductance
51nH
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Material - Core
Non-Magnetic
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
DC Resistance (DCR)
270mOhm Max
Current - Saturation
Current Rating (Amps)
600mA
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant
1.9GHz
Inductance Frequency - Test
250MHz