LQW18AN75NG8ZD
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
LQW18AN75NG8ZD
Manufacturer: Murata Electronics In Stock 7813 pcs
Datasheet: LQW18AN75NG8ZD
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 75NH 590MA 410 MOHM Inquiry
Series
LQW18
Ratings
AEC-Q200
Q @ Freq
28 @ 150MHz
Packaging
Digi-Reel®
Tolerance
±2%
Inductance
75nH
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
DC Resistance (DCR)
410mOhm Max
Current - Saturation
Current Rating (Amps)
590mA
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant
2.28GHz
Inductance Frequency - Test
100MHz