LQW15AN7N3G00D
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
LQW15AN7N3G00D
Manufacturer: Murata Electronics In Stock 10000 pcs
Datasheet: LQW15AN7N3G00D
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 7.3NH 570MA 130 MOHM $0.05
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Wirewound
Series
LQW15
Ratings
Q @ Freq
25 @ 250MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Shielding
Unshielded
Tolerance
±2%
Inductance
7.3nH
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0402 (1006 Metric)
Material - Core
Non-Magnetic
Size / Dimension
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
DC Resistance (DCR)
130mOhm Max
Current - Saturation
Current Rating (Amps)
570mA
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package
Frequency - Self Resonant
6GHz
Inductance Frequency - Test
100MHz