LQH43PN1R0N26L
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
LQH43PN1R0N26L
Manufacturer: Murata Electronics In Stock 4341 pcs
Datasheet: LQH43PN1R0N26L
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 1UH 3.3A 31.2 MOHM SMD Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Wirewound
Series
LQH43
Ratings
Q @ Freq
Packaging
Digi-Reel®
Shielding
Shielded
Tolerance
±30%
Inductance
1µH
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Material - Core
Ferrite
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
DC Resistance (DCR)
31.2mOhm Max
Current - Saturation
3.4A
Current Rating (Amps)
3.3A
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package
1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant
100MHz
Inductance Frequency - Test
1MHz