MEZDPD3603AS-84D7
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
MEZDPD3603AS-84D7
Manufacturer: Monolithic Power Systems Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: MEZDPD3603AS-84D7
Product Category: DC DC Converters Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: CUSTOM POWER MANAGEMENT SWITCHIN Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Non-Isolated PoL Module
Series
MEZDPD3603
Features
OCP, OTP, OVP, SCP
Packaging
Bulk
Efficiency
93.2%
Part Status
Active
Applications
ITE (Commercial)
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
13-PowerBLGA Module
Size / Dimension
0.59" L x 0.59" W x 0.24" H (15.0mm x 15.0mm x 6.2mm)
Number of Outputs
1
Voltage - Output 1
0.6 ~ 12V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max)
36V
Voltage - Input (Min)
4.5V
Current - Output (Max)
3A