APT10078BLLG
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
APT10078BLLG
Manufacturer: Microsemi Corporation In Stock 19 pcs
Datasheet: APT10078BLLG
Product Category: Transistors - FETs, MOSFETs - Single Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: MOSFET N-CH 1000V 14A TO-247 $21.2
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
POWER MOS 7®
FET Type
N-Channel
Packaging
Tube
Vgs (Max)
±30V
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Feature
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
TO-247-3
Vgs(th) (Max) @ Id
5V @ 1mA
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
780mOhm @ 7A, 10V
Power Dissipation (Max)
403W (Tc)
Supplier Device Package
TO-247 [B]
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
95nC @ 10V
Drain to Source Voltage (Vdss)
1000V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
2525pF @ 25V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
14A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V