PIC24FJ64GA010-I/PF
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
PIC24FJ64GA010-I/PF
Manufacturer: Lanka Micro In Stock 145 pcs
Datasheet: PIC24FJ64GA010-I/PF
Speed
16MHz
Series
PIC® 24F
Packaging
Tray
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type
Surface Mount
Number of I/O
84
Package / Case
100-TQFP
Data Converters
A/D 16x10b
Base Part Number
PIC24FJ64GA010
Program Memory Size
64KB (22K x 24)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package
100-TQFP (14x14)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2V ~ 3.6V