PIC24FJ32GA002-I/SP
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
PIC24FJ32GA002-I/SP
Manufacturer: Lanka Micro In Stock 110 pcs
Datasheet: PIC24FJ32GA002-I/SP
Speed
32MHz
Series
PIC® 24F
Packaging
Tube
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type
Through Hole
Number of I/O
21
Package / Case
28-DIP (0.300", 7.62mm)
Data Converters
A/D 10x10b
Base Part Number
PIC24FJ32GA002
Program Memory Size
32KB (11K x 24)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package
28-SPDIP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2V ~ 3.6V