PIC24FJ32GA002-E/SS
| Manufacturer: | Lanka Micro |
In Stock 408 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | PIC24FJ32GA002-E/SS | ||
- Speed
- 32MHz
- Series
- PIC® 24F
- Packaging
- Tube
- Peripherals
- Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
- Number of I/O
- 21
- Package / Case
- 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
- Data Converters
- A/D 10x10b
- Base Part Number
- PIC24FJ32GA002
- Program Memory Size
- 32KB (11K x 24)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Supplier Device Package
- 28-SSOP
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 2V ~ 3.6V