PIC24FJ128GA010-I/PT
| Manufacturer: | Lanka Micro |
In Stock 203 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | PIC24FJ128GA010-I/PT | ||
- Speed
- 16MHz
- Series
- PIC® 24F
- Packaging
- Tray
- Peripherals
- Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
- Number of I/O
- 84
- Package / Case
- 100-TQFP
- Data Converters
- A/D 16x10b
- Base Part Number
- PIC24FJ128GA010
- Program Memory Size
- 128KB (43K x 24)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Supplier Device Package
- 100-TQFP (12x12)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- 2V ~ 3.6V